DIY – skarpeteczki dla dziecka (oryginalny prezent)

Szydełko, szydełko… dawno zapomniane hobby dosłownie „wskoczyło” mi w ręce. Szydełka, włóczki poszły w ruch – i dziergam. Chciałam Wam dziś pokazać, być może też zainspirować – szydełkowymi skarpeteczkami.

Zawsze wydawało mi się, że zrobienie skarpetek to STRASZNY problem. I taka początkująca osoba w szydełku jak ja, nie da rady. Otóż myliłam się – skarpetki robi się bardzo łatwo.

Wykorzystałam włóczkę bawełnianą. Szydełko nr 4. Zrobiłam ozdobny woreczek i tadam! Jest. Myślę, że prezentuje się bardzo ładnie. Skarpetki lecą pocztą jako prezent.

skarpetki-DIY2 skarpetki-DIY01 skarpetki-DIY3

W dobie masówki zaczęłam tęsknić za tym co zrobione ręcznie, indywidualnie. Może nie jest równo, jak od metra, może są drobne niedociągnięcia, ale z drugiej strony jest w tym serce i ciepło.

Handmade to mój mały konik. Szczególnie jak użyć do niego rzeczy z recyklingu. Taki eko-handmade.

A dla Was? Jak postrzegacie ręcznie robione prezenty?

P.S. Wykonując te skarpetki skorzystałam z tego tutorialu:

Ola Uruszczak

Ola Uruszczak

Nauczycielka jogi i medytacji, instruktorka Masażu Shantala, propagatorka zdrowego stylu życia. Uzależniona od tego, co naturalne i zielone. W wolnych chwilach ucieka z miasta, po to by odnaleźć ciszę i spokój oraz piękno Matki Natury. Prywatnie żona Leszka i mama 2 chłopaków Gabrysia (ur. 2012r.) i Michała (ur. 2014r.). „Głęboko w sercu noszę przesłanie Gandhiego: „Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.” i staram się każdego dnia wcielać ją w życie.

  • marcelka m

    Uwielbiam ręcznie robione prezenty, pokazują zaangażowanie i chęć wręczenia czegoś od serca , a nie pierwszej lepszej rzeczy z sieciówki.

Polub ml-EKO!
Klikając "Lubię to" będzie mi bardzo miło :-)