Już 10-ty tydzień…

Tak, to już 10-ty tydzień. Czuję się dobrze i cieszę się, że wszystko ok. Dostałam pracę i zaczęłam pracować, będąc w ciąży. Muszę zabierać ze sobą dużo jedzonka, bo mam napady głodu. Ale może po kolei.

To niestety nie bliźnięta. Zrobiło mi się z tego powodu bardzo, bardzo, ale to bardzo przykro. I chyba dlatego chwilowo zamilkłam. Okazało się, że ten drugi pęcherzyk to malutki krwiak. Nawet raz pojawiło się u mnie plamienie – w 7 tygodniu. Na szczęście krótkie, jedno wieczorowe.
Byłam u lekarza w 7-tym tygodniu i słyszałam bicie serduszka dziecka. Niesamowite!
Lekarz zlecił mi przeróżne badania – wszystko w normie. Na szczęście! Chyba byłam szczepiona na różyczkę, bo mam taką ilość IgG, że szok.
Zdrowotnie czuję się dobrze – dalej żadnych wymiotów, brzuch też przestał pobolewać, nawet zaparcia minęły. Tylko czasem czuję się ciężka i wydęta. I libido – spadło prawie do zera. Jest mi przykro wobec męża, który jest bardzo wyrozumiały, ale w porównaniu do tego co było przed ciążą… Mam nadzieję,  że ochota wróci. Wróci?
Moja Mama (spodziewa się pierwszego wnuka) określa mnie „Mamusią”, ale tylko czasami. To nawet sympatyczne.
Pozdrawiam cieplutko,
Ola
Tagi:
Ola Uruszczak

Ola Uruszczak

Nauczycielka jogi i medytacji, instruktorka Masażu Shantala, propagatorka zdrowego stylu życia. Uzależniona od tego, co naturalne i zielone. W wolnych chwilach ucieka z miasta, po to by odnaleźć ciszę i spokój oraz piękno Matki Natury. Prywatnie żona Leszka i mama 2 chłopaków Gabrysia (ur. 2012r.) i Michała (ur. 2014r.). „Głęboko w sercu noszę przesłanie Gandhiego: „Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.” i staram się każdego dnia wcielać ją w życie.

  • http://www.blogger.com/profile/05748397141833891211 moja pierwsza ciąża

    o kurcze! Lanie Ci się należy za milczenie ale rozumiem. Już miałam najczarniejsze myśli. Krwiakiem się nie przejmuj, moja kuzynka też miała a dziś Martyna (moja chrześnica) jest dużą, mądra prawie 8latką 😉 Ciesz się że wymioty Cię nie męczą 😉 3mam za Was kciuki :*

  • http://www.blogger.com/profile/09110122475907382213 Constance

    Jestem w 19 miesiącu… Libido zero 🙁 Czuje sie z tym bardzo zle. Fatalne uczucie 🙁

Polub ml-EKO!
Klikając "Lubię to" będzie mi bardzo miło :-)