Małe mieszkanie a dwójka dzieci

Takie czasy! Dawniej całym rodzinom starczała jedna izba, do której jeszcze w zimie wprowadzano zwierzęta, a teraz – salon, sypialnia, pokój dzienny, do rozryki, a każde dziecko własne miejsce. Ehhh – marzenia. U nas: ciaśniutko. Żadnych salonów, żadnych sypialni, po prostu: proza życia i już. I dzieci – w jednym pokoju, na niespełna 6 metrach kwadratowych. Pomieścić jakoś trzeba.

Gwoli prawdy Michał ciągle sypia z nami (realizacja Rodzicielstwa Bliskości). A Gabrys w swoim malutkim pokoiku. Przymierzamy się do aranżacji tegoż dla dwójki chłopaków.

Pokój jest naprawdę mały. Obecność dwóch łóżek zablokuje całkowicie dostęp do przestrzeni na zabawę. Postanowiliśmy że zamontujemy łóżko piętrowe. Nie jest to genialne wyjście, ale jakieś? Taka rzeczywistość. Kompromisów.

Marzy mi się Murphy Bed piętrowy. Czy ktoś ma doświadczenie? Wyobrażam sobie, że dałoby mi to możliwość zamontowania pełnowymiarowych łóżek dla dwójki dzieci, a jednocześnie: zwolniło sporo przestrzeni, której dzieci potrzebują do zabawy, edukacji, i trzymania swoich rzeczy.

O łóżku z palet na tej przetrzeni mogę zapomnieć, choć… szkoda. Obiecuję sobie, że kiedy będę mieć dom zainstaluję w nim tego typu EKO rozwiązania.

Aranżacja – nie jestem w tej kwestii mocna. Tzn. przeglądam różne strony, takie jak np. ta: http://www.ardeko.pl/ , ale mimo prób efektów w naszym domu spektakularnych nie widać. A chciałabym, żeby było ślicznie, przytulnie, misiowo, domowo. Może będzie?

Inna rzecz, że w małym mieszkaniu bałagan, dodajmy – nieakceptowalny, robi się bardzo, bardzo szybko. I teraz w głównej mierze moje życie wypełnia nie próba aranżacji, a ciągłe sprzątanie porozrzucanych zabawek, które blokują przejście.

Porządna aranżacja pokoiku dla dwojga dzieci jest nam potrzebna. Szukam wszelkich inspiracji. Pomożecie?

Ola Uruszczak

Ola Uruszczak

Nauczycielka jogi i medytacji, instruktorka Masażu Shantala, propagatorka zdrowego stylu życia. Uzależniona od tego, co naturalne i zielone. W wolnych chwilach ucieka z miasta, po to by odnaleźć ciszę i spokój oraz piękno Matki Natury. Prywatnie żona Leszka i mama 2 chłopaków Gabrysia (ur. 2012r.) i Michała (ur. 2014r.). „Głęboko w sercu noszę przesłanie Gandhiego: „Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.” i staram się każdego dnia wcielać ją w życie.

  • http://www.praga17.pl/ Maciej

    No niestety, dwa pokoje są fajne kiedy nie ma jeszcze dzieci – potem zaczyna robić się coraz ciaśniej. U mnie w domu było tak, że gnietliśmy się dopóki dzieci się nie usamodzielniły niestety…

  • Rozalia

    Mnie ostatnio zastanowiła darmowa pożyczka online i zasady jej zawierania. Myślę, że to dobra opcja i sposób na podreperowanie budżetu remontowego.

  • http://www.bezbiku.info Tomasz Kwiatkowski

    My na tle Japonii i tak mamy duże mieszkania, tam średni metraż wynosi 20 m2.

Polub ml-EKO!
Klikając "Lubię to" będzie mi bardzo miło :-)