Międzynarodowy tydzień Bliskości w Krakowie 2015

Przed nami kolejny Tydzień Bliskości. Idea tego typu akcji ma jeden główny cel: zwrócenia uwagi na dany aspekt. Tydzień Bliskości jest o tyle sympatyczny, że dotyczy relacji rodziców i ich milusińskich. A przecież na bliskości z naszymi dziećmi powinno nam zależeć najbardziej, czyż nie?

Jak co roku w większych miastach Polski czekają na nas bezpłatne warsztaty. Każdy znajdzie coś dla siebie. Do inicjatywy dołączyły też dwa miejsca w Krakowie: Laloba i ARTzona. Szczegółowe informacje tu: KLIK Warsztaty Baby Jogi, karmienia, podnoszenia odporności, chustowe i wiele wiele innych.

W duchu Tygodnia Bliskości zapraszam Was na….

W przyszłym tygodniu w czwartek – tj. 8 października, ze swojej strony gorąco zapraszam Was na bezpłatne warsztaty masażu Shantala niemowląt. Odbędą się w Dworze Czeczów KLIK od godz. 10:00 do 11:30. Zapisy i zgłoszenia pod nr tel.

Blisko Ty, blisko ja – na wyciągnięcie ręki

Przełamiemy tę obawę przed dotknięciem drugiej osoby. Wiele nie trzeba: przytulić, pogłaskać, uścisnąć.

 

Dotyk ma w sobie moc. Ogromną. Zróbcie taki mini test: zamknijcie oczy i poproście bliską osobę by was dotknęła: pogłaskała po ramieniu, poklepała po barkach, może przytuliła. Kiedy mamy zamknięte oczy skóra bardzo mocno odbiera bodźce . Wspomnienie dotyku drugiej osoby pozostaje. Jest niejako pieczątką, którą przez dłuższą chwilę skóra pamięta. Nie doceniamy mocy dotyku. Spójrzmy na maluchy: jak często się przytulają, jak często domagają się przytulenia. Kiedy i dlaczego to się kończy? Czemu tak łatwo idzie nam się zdystansować dotykowo? Rozmawiamy, patrzymy, ale brak w nas spontaniczności przytulania, głaskania. A przecież – nie ma w tym nic złego, ze w dobrej intencji dotkniemy drugą osobę.

Może w tym roku, roku 2015 – (zostały jeszcze 3 miesiące) odbudujemy w nas dotykową bliskość. Przełamiemy tę obawę przed dotknięciem drugiej osoby. Wiele nie trzeba: przytulić, pogłaskać, uścisnąć. Pomasować – a jakże!

Po za masowaniem dzieci, dorośli mogą masować i siebie. Nawet przez ubranie (ufff – nie trzeba się rozbierać!). Prosta technika masażu tyłu ciała: przynosi spokój, relaks, ukojenie, pomaga zasnąć, i – buduje pozytywne relacje pomiędzy osobą masującą i masowaną.

Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie swój pokój. A w nim – przyciemnione światło, kojącą spokojną muzykę, zapach olejku różanego. I Was – leżących na brzuchu, uśmiechniętych, poddających się masażowi. Najpierw pleców – tych obolałych od ciągłego siedzenia pleców, porem rąk – zmęczonych dźwiganiem i ciągłym podnoszeniem, i nóg – które tyle ostatnio przeszły.

To nie musi być tylko wizja. To może być rzeczywistość każdego wieczoru.

Zachęcam do masowania siebie nawzajem. Jeżeli nie wiecie jak się za to zabrać: zapraszam na lekcje do siebie. Nauczę Was masażu Shantala Body Touch dla dorosłych. Prostej ale bardzo efektywnej techniki, która stosowana naprawdę przynosi ukojenie. Uczymy się masować w ubraniu (bez obaw).

Zachęcam do kontaktu 🙂

Tydzień Bliskości przed nami – przełammy dotykowe bariery.

Ola Uruszczak

Ola Uruszczak

Nauczycielka jogi i medytacji, instruktorka Masażu Shantala, propagatorka zdrowego stylu życia. Uzależniona od tego, co naturalne i zielone. W wolnych chwilach ucieka z miasta, po to by odnaleźć ciszę i spokój oraz piękno Matki Natury. Prywatnie żona Leszka i mama 2 chłopaków Gabrysia (ur. 2012r.) i Michała (ur. 2014r.). „Głęboko w sercu noszę przesłanie Gandhiego: „Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.” i staram się każdego dnia wcielać ją w życie.

  • http://www.nieperfekcyjnie.pl/ www.nieperfekcyjnie.pl

    Eh, jaka szkoda, że wszędzie mam daleko…

Polub ml-EKO!
Klikając "Lubię to" będzie mi bardzo miło :-)