Moje DIY, czyli 2 słowa o decoupage

Dziś o jednym z moich wielu hobby. Decoupage. Skromnie, ale raz na jakiś czas, lubię coś przyozdobić. Decoupage to metoda niezwykle prosta, ale dająca szereg, szereg możliwości. I chętnie z niej korzystam.

O decoupage, tak jak o wielu rzeczach dowiedziałam się z… Youtube (polecam kanał Inspirello). To tam zobaczyłam cuda, cudeńka wychodzące spod sprawnych paluszków. To tam poznałam tajniki tej metody. Nie byłabym sobą, gdybym nie spróbowała.

Moje prace, w porównaniu z niektórymi, które dane mi było oglądać są skromniutkie. Wkładam w nie jednak całe serce. To naprawdę duża przyjemność móc nadać nowy wygląd zupełnie zwyczajnym rzeczom.

Decoupage to również świetny sposób na prezenty. Lubię wykonywać coś dla kogoś. Ręcznie robione prezenty mają wg mnie ogromną wartość. Sama chętnie takie otrzymuję. Sama chętnie takie daję.

I magia surowców: skrzyneczki z drewna, kleje, lakiery, bejce, farby. Lubię szukać surowców w sklepach budowlanych. Lubię wiedzieć co z nimi zrobić. I serwetki – bogactwo wzorów, kolorów… Ah! Długo by opowiada. Oto kilka moich prac.

DSC_0054

Wnętrze pudełeczka na herbaty

DSC_0047

Skrzyneczka na herbaty

DSC_0044

Przykład spękania i efekt postarzenia

DSC_0018

Drewniany segregator

DSC_0010

Drewniany segregator – motyw ludowy

20140802_115843

Ślubna skrzyneczka na prezent

2014-02 (5)

Kto szuka  karafki do whisky z ptaszkami?

makowa skrzyneczka na herbaty

Moja propozycja makowej skrzyneczki na herbaty

 

 

 

 

Tagi:
Ola Uruszczak

Ola Uruszczak

Nauczycielka jogi i medytacji, instruktorka Masażu Shantala, propagatorka zdrowego stylu życia. Uzależniona od tego, co naturalne i zielone. W wolnych chwilach ucieka z miasta, po to by odnaleźć ciszę i spokój oraz piękno Matki Natury. Prywatnie żona Leszka i mama 2 chłopaków Gabrysia (ur. 2012r.) i Michała (ur. 2014r.). „Głęboko w sercu noszę przesłanie Gandhiego: „Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.” i staram się każdego dnia wcielać ją w życie.

Polub ml-EKO!
Klikając "Lubię to" będzie mi bardzo miło :-)